Chce

nam coś powiedzieć. Może ostrzec. Może ma nas dosyć. Być może nie jestem na tyle delikatna aby czuł się dobrze w moim towarzystwie. Może zbyt rzadko go myjemy. W zasadzie wciąż jest brudny. Okruszki, błoto, piasek, papierki. Może od ciągłego stania w przeciągach łamie go w bebechach. Może zazdrości kolegom i koleżankom, którym śnieg i ulewa nie są straszne. Znudził się? Pragnie zmiany? Nie czuje się doceniany, potrzebny, wyjątkowy. I nie ma żadnego dyndającego pluszaka. Nawet choinki zapachowej. Często samotny. Bezimienny. Od kilku tygodni wciąż coś mu dolega. Najpierw go porysowali, a to tradycjonalista. Potem jakiś pasek padł przez co wył jak dziki osioł. Potem akumulator. Jakieś przewody. Wcześniej odpadła tylna wycieraczka. Przednie przekręcały się do góry brzuchami. Wyskakiwała przednia klapa. No i wyrzuciłam przez przypadek jeden z kluczyków. A teraz Maciek najechał na coś niedelikatnie i biegi ciężko chodzą.
To już nasz czwarty samochód. Myślę, że się wkrótce pożegnamy. 🙂

Ewa
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na Chce

 1. sarahh pisze:

  ja moja „hiene” kocham. a „hiena” od tego, ze bez zadnych oporow wyszarpuje mi kase z kieszeni. nie moze byc „drapieznym szakalem” choc tak wyglada, bo jest zwykla „hiena”.
  jedynym lukskusem dla hieny jest strzezony parking – chociaz to moze raczej dla mojego spokoju. no i myjnia od czasu do czasu. nie wyobrazam sobie zycia bez hieny, bo daje mi niezaleznosc, swobode i duzo przyjemnosci w prowadzeniu.
  a poza tym chwile, ktore w niej spedzam sa tylko moje – nikt nie zawraca mi glowy – ja i muzyka. a poza tym jestesmy zzyte, mimo wszystkich tych glupich numerow, ktore mi czasem wyciana. znamy sie bardzo dobrze, wiemy na co nas stac i na jakie szalenstwa mozemy sobie pozwolic. no i takie ladne z nas kobiety… [to chyba powinna byc osobna notka u mnie]

 2. ukryta pisze:

  Momentami brzmiało jak cmentarne memento 😉

 3. ala pisze:

  zmiana na nowszy model korci …

 4. Banan pisze:

  na złom !

 5. mortella pisze:

  bez emocji 😉

 6. soleil pisze:

  Byle i powitanie wkrótce. 🙂

 7. gabrolek pisze:

  co za sentymentalny nekrolog 🙂

 8. adewma pisze:

  Sarahh: pozwalam ci skopiować ten komentarz i wstawić u ciebie jako notkę 😉

  Ukryta: bo to smutne pożegnanie 😉

  Ala: niestety, wcale nie na nowszy

  Banan: bystrzacha 😉

  Mortella: 😉

  Soleil: otóż to

  Gabrolek: bo ja mam naturę sentymentalną w zasadzie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *