.


O kolędzie wiedziałam od jakiegoś czasu, ale wizytę u dentysty miałam umówioną znacznie wcześniej.
Jak się chce mieć uśmiech gwiazdy Hollywood to nie można sobie odpuścić z „byle powodu” 😉
Ale – w ramach usprawiedliwienia – sądziłam że zdążę.

Dzień wcześniej przekopałam zakamarki w poszukiwaniu kropidła, obrusa i krzyżyka, nie wspominając o wodzie święconej. Znalazłam kropidło. Mama – ostatnia i jedyna deska ratunkowa – obiecała podrzucić (pod moją nieobecność) brakujące elementy, co by kolęda odbyła się zgodnie z panującymi zasadami. Słowa dotrzymała. Wszystko leżało na stole w kuchni.

Wizyta u dentysty przeciągnęła się z powodu jakiegoś faceta, który wszedł do gabinetu bez kolejki ze sprawą widocznie ważniejszą niż mój wyłupany amalgamat. Na fotelu wylądowałam z godzinnym prawie opóźnieniem. Zaraz po zabiegu, lekutko wymęczona i wykrzywiona znieczuleniem, zadzwoniłam do Maćka. Przywitał mnie słowami: „a wielebny 😉 właśnie siedzi w twoim fotelu”. Nie miałam szans aby zdążyć, i nawet usłyszałam w oddali, po drugiej stronie telefonu, głos wielebnego przestrzegający przed szybką jazdą samochodem. A owieczka pasterza słucha.

Domownicy (czyli Maciek i Kasia, Adam chwilowo nad morzem) przywitali mnie w strojach mało oficjalnych. Przez chwilę zaświtała mi myśl „szybko się przebrali”, ale czułam, że to mało prawdopodobne. Niestety. Kasia w brudnej bluzce, a Maciek w spodniach dresowych efektownie rozciągniętych w okolicach kolan. Warto dodać że na talerzyk, w którym ksiądz maczał kropidło nalana została kranówka, bo Maciek nie domyślił się że przyniesiona przez mamę figurka Maryi ma wodę święconą w środku. Ale figurkę na obrusie postawił, a jakże! 😉
Kasia uszczęśliwiona obrazkami, Maciek dumny z wykonanego zadania, ja obolała, Adam radośnie nieświadomy gdzieś na wybrzeżu.
A ksiądz?
Miły był podobno. Ale czy mu uśmiech nieco nie przygasł po otwarciu koperty?


Ewa 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *